Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:

Zmiany w Programie "Czyste Powietrze" - "Czyste Powietrze Plus”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu informuje, że od dnia 15.07.2022 r. nabór wniosków o dofinansowanie prowadzony jest w oparciu o zmienioną wersję programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.

cz.pow.jpeg
 
W związku z powyższym poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące zmian w Programie oraz link do strony, gdzie zamieszczone są aktualnie obowiązujące dokumenty do nowej wersji Programu „Czyste Powietrze” obowiązujące od 15.07.2022 r.
 
Najważniejsze zmiany w Programie, które obowiązują od 15.07.2022 r. to:
 
1) Prefinansowanie skierowane do beneficjentów 2) i 3) części programu „Czyste Powietrze” i będzie dostępne tylko dla nowych osób składających wniosek o dofinansowanie. Warunkiem wypłaty prefinansowania ma być przesłanie wraz z wnioskiem o dotację umowy zawartej z wykonawcą na przeprowadzenie konkretnych prac. W ramach realizowanego przedsięwzięcia możliwe będzie zawarcie do trzech umów z wykonawcami. Prefinansowanie w wysokości do 50 proc. najwyższej możliwej wysokości dotacji, przypadającej dla danego wykonawcy, będzie wypłacane bezpośrednio na jego konto, zgodnie z maksymalnymi poziomami dofinansowania oraz warunkami programu.
 
2) Zwiększenie o 10 tys. zł maksymalnych kwot dotacji na prace remontowe realizowane w ramach części 2) i 3) programu „Czyste Powietrze”, a więc odnoszących się do osób o najniższych dochodach, uprawnionych do podwyższonego i najwyższego poziomu wsparcia. Po obecnych zmianach, maksymalna bezzwrotna dotacja w części 2) zwiększy się z 37 do 47 tys. zł, a górny pułap dofinansowania w części 3) wzrośnie z 69 do 79 tys. zł.
 
Szczegółowe informacje w zakresie zmian Programu są dostępne na stronie:
https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/
https://portal.wfosigw.opole.pl/sciezka-przez-wfosigw